Kdo jsme

Jsme Pionýrská skupina Jiřího Wolkera, zapsaný spolek se sídlem v Havlíčkově Brodě.

Naše činnost probíhá především v celoroční práci s dětmi. Náš oddíl tvoří dvě skupiny – Tuláci a Vydry (to jsme my, jelikož jsme vodácky zaměření).

Učíme se zajímavým dovednostem, např. střelba z luku, střelba ze vzduchovky, sekyrky, hvězdice, uzle, zdravověda, šipky apod. Dovednosti rozvijí přirozenou inteligenci i tvůrčí činnost jak kolektivní, tak individuální. Máme rádi přírodu, sport, ale i rukodělnou činnost. Každý rok se učíme něčemu novému. Na táboře jezdíme na lodičkách – kanoe (pro dva lidi), druhý týden se jede na větší výlet na vodu (s přespáním). Kanoe máme nové, plastové… také držíme v tradici laminátové.

Nejméně jednou za měsíc pořádáme víkendové výpravy po různých základnách nejen v krásném prostředí Vysočiny, kde jsou na programu především hry, sportovní klání, ale i zábava. Na podzim jezdíme do školy do Kamenice u Humpolce (víkend), pořádáme mikulášské besídky. V zimě naopak jezdíme navštívit naše hlavní město Prahu (tu už máme hezky projitou, určitě lépe jak Pražáci a známe různá zákoutí). Také jezdíme na jednodenní výlety po muzeiích, zámcích, hradech apod. Na jaře jezdíme do Heraltic na čarodějnice. Pravidelně jezdíme na Pionýrskou stezku, už vlastníme 2 medaile a pohár. V létě jezdíme na letní tábor – na Lipničku (za Světlou nad Sázavou).

Na jednodenní výlety mohou jezdit i rodiče dětí.

Veškeré aktivity nevytváříme pouze pro členy naší skupiny, ale rádi přivítáme kohokoli, kdo má rád příjemné prostředí, přátelskou společnost, ale i dnes již vzácnou klidnou a čistou přírodu.

Nad dětmi bdí mladý, ale přesto velice zkušený kolektiv, kvalifikovaný dle MŠMT, který svou energii nevydává pro peníze, ale pro radost práce s dětmi. Veškeré finance proto jdou do modernizace stávajicích prostorů a vybavení. Práce s dětmi nás baví!

Naše pravidlo zní: “ Dítě musí odjíždět domů spokojené, musí se těšit, ale naopak by si mělo i postesknout, že končí jeden krásný týden/tábor/akce“.